Κυριακή, 28 Σεπτεμβρίου 2014

Νίκη στην πρεμιέρα,0-2 στο Πεταλίδι

Την πρώτη νίκη πήρε ο Ηρακλής Καλαμάτας στο Πεταλίδι επί του τοπικού Απόλλωνα.
Οι κυανόλευκοι επιβλήθηκαν στο σκορ με 0-2 με γκολ του Μάρη (πρώτο φετινό) με πέναλτι στο 43ο λεπτό και αυτογκόλ που σημείωσε το Πεταλίδι ύστερα από παράλληλη σέντρα του Μάρη στο 55ο λεπτό

Δευτέρα, 11 Αυγούστου 2014

Προπονητής παραμένει ο Νίκος Μουλατσιώτης.
Ηρθαν: Βασίλης Μητσέας, Κώστας Διαμαντής, Γιάννης Πιτσιλής, Θεόδωρος Τσόλης.
Εφυγαν: Δημήτρης Κουρεντζής, Δημήτρης Μητσέας,  Αργύρης Τσιγάρος, Νίκος Σόφτης, Στράτος Τζανετέας, Μάρκος Φίλαϊ, δανεικοί στον Ικαρο οι Γεράσιμος Τσάσης, Σωτήρης Σπύρης, Βασίλης Λυμπερόπουλος. 

Σάββατο, 9 Αυγούστου 2014

Φωτογραφίες από την "Πρώτη"

"Ο καθιερωμένος αγιασμός"
"Ζέσταμα"
"Οδηγίες υπό την τεχνική ηγεσία του Ν.Μουλατσίωτη"
"Τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα"
"Σκληρή δουλειά και τρέξιμο"



Ευχαριστούμε τον 
Αλέξανδρο Ντι Μπενεντέτο για τις φωτογραφίες

Πέμπτη, 7 Αυγούστου 2014

Ξεκίνησε η προετοιμασία

Ξεκίνησε προετοιμασία την Πέμπτη το απόγευμα στο γήπεδο Π. Μπαχράμης ο Ηρακλής Καλαμάτας που θα αγωνιστεί στην νέα Α” Τοπική. Η Καλαματιανή ομάδα έχει θέσει ως στόχο όπως πάντα το καλό ποδόσφαιρο, χωρίς άγχος και με γνώμονα τα νέα παιδιά.

Χρόνια τώρα ο Ηρακλής κάνει καταπληκτική δουλειά στις ακαδημίες και για αυτό άλλωστε προωθούνται συνεχώς παίκτες από όλα τα τμήματα στην ανδρική ομάδα. Έτσι, οι παίκτες που θα κάνουν προπονήσεις με την μεγάλη ομάδα είναι οι: Γκελκέργια Έλβις, Χριστοφιλόπουλο Θάνο, Τσικρικά Γιώργο, Πλαγιανό Νικήτα, Κορομηλά Πάνο, Μουρούφα Παναγιώτη και Κομηνάκη Νίκο.

Από κει και πέρα, πριν το πρώτο τρέξιμο πραγματοποιήθηκε αγιασμός για να πάει καλά η χρονιά παρουσία της διοίκησης, της τεχνικής ηγεσίας, με τον έμπειρο Νίκο Μουλατσιώτη να παραμένει στο τιμόνι αλλά και όλους τους ποδοσφαιριστές παλιούς και νέους.

Τέλος, στο μεταγραφικό κομμάτι πραγματοποιήθηκαν άλλες δύο προσθήκες. Αναφερόμαστε στους Γιάννη Πιτσιλή από το Μάνεσι που επέστρεψε στην ομάδα μετά από ένα χρόνο και Θοδωρή Τσώλη (φοιτητής). Επίσης, παίκτης πρέπει να θεωρείται και ο Νίκος Γιαννακόπουλος από τον Απόλλωνα Καλαμάτας και το μόνο που μένει είναι η υπογραφή.

Το ρόστερ

Αναλυτικά, το ρόστερ του Ηρακλή Καλαμάτας αποτελείται από τους: Μητσέας Βασίλης, Πιτσιλής Γιάννης, Παπαδέας Γιώργος, Τσώλης Θεόδωρος, Διαμαντής Κωνσταντίνος, Μπομπόνης Γιάννης, Κωνσταντόπουλος Βασίλης, Ζαφειρόπουλος Βασίλης, Παπαδέας Τζανέτος, Κωνσταντινίδης Γιάννης, Παπακωνσταντίνου Κωνσταντίνος, Μιχαλόπουλος Αλκίνοος, Βλαχάκης Δημήτρης, Φασουλής Χρήστος, Λεβαντής Γιώργος, Λίγγρης Διονύσης, Μάρης Σπύρος, Κατσαρός Γιάννης, Ηλιόπουλος Βαγγέλης, Δημητρόφ Νικόλας. Φυκούρας Γαβριήλ, Γκελκέργια Έλβις, Χριστοφιλόπουλος Θάνος, Τσικρικάς Γιώργος
, Πλαγιανός Νικήτας, Κορομηλάς Πάνος, Μουρούφας Παναγιώτης και Κομηνάκης Νίκος.

Δευτέρα, 4 Αυγούστου 2014

Κλήρωθηκε με Αρφαρά

Με τον Αστέρα Αρφαρών κληρώθηκε η ομάδα του Ηρακλή Καλαμάτας για την Β' Φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας. Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες σε περίπου σε 20 μέρες για τον πρώτο αγώνα (1ος αγώνας 23-24/08, 2ος αγώνας 30-31/08) και θα βγουν αρκετά συμπεράσματα μετά και την ολοκλήρωση του πρώτου σταδίου της προετοιμασίας απέναντι σε ένα ισχυρό αντίπαλο. 

Την Πέμπτη 07/08 η "επίσημη πρώτη"

Όλοι οι αθλητές της ομάδας του Α.Ο Ηρακλή Καλαμάτας καλούνται την Πέμπτη 7/8/2014 για την πρώτη συνάντηση-προπόνηση στις 6:15.
Αναλυτικά, όλες οι αγωνιστικές στην Α1′ Τοπική Κατηγορία μετά και την κλήρωση που πραγματοποίηθηκε έχουν ως εξής:
● 1η αγωνιστική
ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας-Νέος Άρις
Κεραυνός Καλαμάτας-Μιλτιάδης
ΑΟ Ομόνοιας -Χανδριναϊκός
ΑΟ Μεθώνης -Πανθουριακός
Απόλλωνας Πεταλιδίου -Ηρακλής Καλαμάτας
ΑΟ Φαραί-Παπαφλέσσας Άμφειας
Ρεπό: Παπαφλέσσας Χώρας
● 2η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Χώρας-ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
Νέος Άρις-Κεραυνός Καλαμάτας
Μιλτιάδης-ΑΟ Μεθώνης
Χανδριναϊκός-Απόλλωνας Πεταλιδίου
Πανθουριακός-ΑΟ Φαραί
Ηρακλής Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Άμφειας
Ρεπό: ΑΟ Ομόνοιας
● 3η αγωνιστική
ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας-Κεραυνός Καλαμάτας
ΑΟ Ομόνοιας -Παπαφλέσσας Χώρας
ΑΟ Μεθώνης -Νέος Άρις
ΑΟ Φαραί-Μιλτιάδης
Παπαφλέσσας Άμφειας-Χανδριναϊκός
Ηρακλής Καλαμάτας-Πανθουριακός
Ρεπό: Απόλλωνας Πεταλιδίου
● 4η αγωνιστική
ΑΟ Ομόνοιας -ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
Κεραυνός Καλαμάτας-ΑΟ Μεθώνης
Παπαφλέσσας Χώρας-Απόλλωνας Πεταλιδίου
Νέος Άρις-ΑΟ Φαραί
Μιλτιάδης-Ηρακλής Καλαμάτας
Χανδριναϊκός-Πανθουριακός
Ρεπό: Παπαφλέσσας Άμφειας
● 5η αγωνιστική
ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας-ΑΟ Μεθώνης
Απόλλωνας Πεταλιδίου -ΑΟ Ομόνοιας
ΑΟ Φαραί-Κεραυνός Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Άμφειας-Παπαφλέσσας Χώρας
Ηρακλής Καλαμάτας-Νέος Άρις
Χανδριναϊκός-Μιλτιάδης
Ρεπό: Πανθουριακός
● 6η αγωνιστική
Απόλλωνας Πεταλιδίου -ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
ΑΟ Μεθώνης -ΑΟ Φαραί
ΑΟ Ομόνοιας -Παπαφλέσσας Άμφειας
Κεραυνός Καλαμάτας-Ηρακλής Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Χώρας-Πανθουριακός
Νέος Άρις-Χανδριναϊκός
Ρεπό: Μιλτιάδης
● 7η αγωνιστική
ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας-ΑΟ Φαραί
Παπαφλέσσας Άμφειας-Απόλλωνας Πεταλιδίου
Ηρακλής Καλαμάτας-ΑΟ Μεθώνης
Πανθουριακός-ΑΟ Ομόνοιας
Χανδριναϊκός-Κεραυνός Καλαμάτας
Μιλτιάδης-Παπαφλέσσας Χώρας
Ρεπό: Νέος Άρις
● 8η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Άμφειας-ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
ΑΟ Φαραί-Ηρακλής Καλαμάτας
Απόλλωνας Πεταλιδίου -Πανθουριακός
ΑΟ Μεθώνης -Χανδριναϊκός
ΑΟ Ομόνοιας -Μιλτιάδης
Παπαφλέσσας Χώρας-Νέος Άρις
Ρεπό: Κεραυνός Καλαμάτας
● 9η αγωνιστική
ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας-Ηρακλής Καλαμάτας
Πανθουριακός-Παπαφλέσσας Άμφειας
Χανδριναϊκός-ΑΟ Φαραί
Μιλτιάδης-Απόλλωνας Πεταλιδίου
Νέος Άρις-ΑΟ Ομόνοιας
Κεραυνός Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Χώρας
Ρεπό: ΑΟ Μεθώνης  •
● 10η αγωνιστική
Πανθουριακός-ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
Ηρακλής Καλαμάτας-Χανδριναϊκός
Παπαφλέσσας Άμφειας-Μιλτιάδης
Απόλλωνας Πεταλιδίου -Νέος Άρις
ΑΟ Μεθώνης -Παπαφλέσσας Χώρας
ΑΟ Ομόνοιας -Κεραυνός Καλαμάτας
Ρεπό: ΑΟ Φαραί
● 11η αγωνιστική
ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας-Χανδριναϊκός
Μιλτιάδης-Πανθουριακός
Νέος Άρις-Παπαφλέσσας Άμφειας
Παπαφλέσσας Χώρας-ΑΟ Φαραί
Κεραυνός Καλαμάτας-Απόλλωνας Πεταλιδίου
ΑΟ Μεθώνης -ΑΟ Ομόνοιας
Ρεπό: Ηρακλής Καλαμάτας
● 12η αγωνιστική
Μιλτιάδης-ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
Πανθουριακός-Νέος Άρις
Ηρακλής Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Χώρας
Παπαφλέσσας Άμφειας-Κεραυνός Καλαμάτας
ΑΟ Φαραί-ΑΟ Ομόνοιας
Απόλλωνας Πεταλιδίου -ΑΟ Μεθώνης
Ρεπό: Χανδριναϊκός
● 13η αγωνιστική
Νέος Άρις-Μιλτιάδης
Παπαφλέσσας Χώρας-Χανδριναϊκός
Κεραυνός Καλαμάτας-Πανθουριακός
ΑΟ Ομόνοιας -Ηρακλής Καλαμάτας
ΑΟ Μεθώνης -Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΟ Φαραί-Απόλλωνας Πεταλιδίου
Ρεπό: ΑΟ Αίαντας Καλαμάτας
● Στον Β΄ Γύρο οι αγώνες θα διεξαχθούν αντίστροφα.